top of page
Vyhledat

Příroda jako lék aneb podzimní digitální detox

V dnešní době tzv. „digitálního věku“ jsou naše životy naplněny nekonečným proudem informací, myšlenek a stimulů. Současný digitální svět nám všem přináší neuvěřitelné pohodlí a příležitosti, ale zároveň tím může vyvolat stres a úzkost.

Jak můžeme v této věci tedy vytvořit balanc? Odpověď může spočívat v něčem tak jednoduchém, jako je příroda.

Není žádným tajemstvím, že příroda má léčivý vliv na lidskou mysl a tělo. Už jenom představa, že sedíte na břehu šumícího potoka nebo že se procházíte lesem s křupáním větviček a šustěním listí pod nohama, vyvolává pocit klidu a uvolnění.


Příroda nám nabízí jedinečný způsob, jak se odpojit od digitálního světa a znovu se spojit sami se sebou.

Každé roční období je ideální dobou pro digitální detox. I teď, na podzim, kdy se příroda mění v kaleidoskop barev, které ostře kontrastují s běžným šedivým světem technologií. Barevné listí na stromech, svěží vzduch na obličeji a vůně podzimu v nose, vám pomohou znovu se napojit na jednoduché radosti života.Naplánujte si den bez technologií

a vydejte se na toulky podzimní krajinou. Díky tlumeným zvukům přírody, podzimnímu vzduchu, nádherným barvám hned ucítíte, jak se stres a úzkost pomalu rozpouštějí. Vodní hladina je klidná a zrcadlí všechnu tu krásu kolem. Nemáte mobil, tablet ani notebook. Nepotřebujete žádné připojení. Jste jen vy, příroda a klidný podzimní den.

Dáváte svému mozku šanci odpočinout, regenerovat se a obnovit se. Dopřejete si šanci zbavit se svých nahromaděných starostí, obav a digitálního přetížení stejně, jako to rok co rok dělá každý jeden strom. To je moc přírody - má silnou a jedinečnou schopnost nás vytrhnout z naší každodenní rutiny a nechat nás zaznamenat okamžik.

Digitální detox a připojení se k přírodě ale není jen o vypnutí všech zařízení. Je to také o přepnutí se z režimu konstantního multitaskingu (schopnosti zpracovávat více úloh najednou) a povinností na režim přítomnosti a uvědomění si. Je to o tom, abychom si uvědomili, že i když žijeme v digitálním věku, stále jsme součástí přírody a můžeme z ní čerpat sílu, klid a inspiraci.
Digitální detox na Chytrově

Vzdejte hold pozdnímu podzimu a vydejte se na procházku. Kamkoliv. Třeba i k nám, na Chytrov. Vychutnat si ticho, klid a pohodu bez televize na pokoji.

Vychutnejte si také další místa pro váš digitální detox na Chytrově:

- dopřejte si půlhodinku křišťálové terapie za doprovodu klidné relaxační hudby. Zde můžete hluboce (klidně až do stavu spánku) relaxovat, zharmonizovat se, dobít se novou energií.

- vezměte si naše pádla, nasedněte do lodičky nebo kánoe a nechte se unášet vánkem po celé ploše rybníku

- vykoupejte se klidně i za deštivého počasí :) otužování je příznivým parťákem zdravého životního stylu

- vychutnejte si svůj nápoj na lavičce u vody a sledujte desítky kachen plujících sem a tam i kapry vyskakující z vody

- čtěte si knížku a žijte v představách ten příběh – doporučujeme sladký román :)

- půjčte si některou z našich kreativních krabic a probuďte v sobě tvořivou duši (můžete malovat, kreslit, skládat, lepit, stříhat, psát, tvořit dárky i zkusit skládat hlavolamy)

- zapojte děti a hrajte spolu deskové hry, hádejte, soutěžte, tančete, hlavně se u toho neberte moc vážně :)Přejeme vám krásný a nikým/ničím nerušený podzim :)

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page